Fiberör Telekom

Fiber Optik ve Güvenlik Sistemleri

FİBERÖR'ü KEŞFEDİN!

KURUMSAL

Günümüz dijital dünyası üzerinde veri binalarında, tesislerinde ya da kendi alt yapı sistemlerine ait kurumlarda hem sağlıklı data alışverişi hem de video sinyallerinin iletimi için UTP bakır kabloların yerini Fiber Optik kablolar almaktadır.

Fiber Optik Alt Yapı Çözümleri sayesinde veri alışverişlerinizi yüksek hız ve bant genişliğinin önemli olduğu noktalarda ya da elektromanyetik haberleşme esnasında ki etkileşimi önemli düzeyde arttırılabilmektedir.

Fiber Optik yapının en önemli özelliklerinden biri ise, belirli bir mesafe sonrasında sağlıklı aktarım yapamayan bakır kablolar sonucu oluşabilecek sorunların önüne geçebilmesidir.

Data aktarımı sırasında çevresel etkenlerden etkilenmeye, sağlıklı ve düzgün bir iletişim protokolü sağlayan Fiber Optik kablolar aynı hat üzerinde ki birden fazla kablonun gördüğü görevi tek bir kablo aracılığı ile de görebilmektedir.

Fiber Optik kablolar oldukça hızlı iletişim ortamları sağlayan kablo türleridir. Fakat bu kabloların, iletişim ortamında kullanılması için altyapıya uygun paneller aracılığı ile sonlandırılması gerekmektedir. Bu durum için en yaygın olanı Fiber Optik Fusion Sonlandırma yöntemidir.

Fiber Optik kabloların sonlandırılması bakır kablolardan farklılık göstermektedir. Bu yüzden herhangi bir fiber optik altyapınızda sonlandırma işlemi yaptırmak istiyorsanız, bunun için fiber optik kablolar üzerinde uzmanlaşmış firmaları tercih etmeniz gerekmektedir.

FusionSplicer yöntemiyle sonlandırılan fiber optik kabloların iletişim ortamlarına dönüşüp, sağlıklı faaliyet sürdürüp sürdürmediğini OTDR Test cihazı ile firmamız tarafından iş sonu test edilmektedir.

Kurumunuzun alt yapısına uygun Fiber-Optic Kablolama ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri sayesinde firmamız yıllardan bu yana deneyimli mühendis ve tekniker kadrosuyla hizmet sağlamaktadır.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken, fiber optik kabloların yeni nesil teknoloji ile birleşiminden ortaya çıkan performans en iyi şekilde maksimize edilmiş halde erişim sağlanması hedeflenir.

Özellikle uzun mesafe kablolama hizmetlerinde bakır kablolar yetersiz kalırken, fiber optik kablolar dış ortamdan etkilenmeyerek sağlıklı aktarım yapabilen tek kablo türüdür.

Fakat, planlama yapılmadan ve alt yapı gereksinimleri belirlenmeden başlatılan fiber optik kablolama çok kısa süre içerisinde sisteminizin verimsiz çalışmasını sağlayacaktır. Bu yüzden fiber optik hizmetleri üzerine deneyimli kurum ve kuruluşlarla çalışmanız firmanız için en iyisi olacaktır.